top of page
otwarta książka

Ogłoszenia Duszpasterskie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 października 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 18.30 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach.

 

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

 

4. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. Tego dnia Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.

 

5. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W tym dni Msza św. w Porębie o godz: 16.00 w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.

 

6 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie od godziny 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele do godz: 21.00.

 

7. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą o godz. 9.00. Tego dnia swoje święto obchodzi Wspólnota Żywego Różańca z racji wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

8. W najbliższą sobotę od godz: 9.30 odwiedzę swoich chorych z posługa sakramentalną.

bottom of page