otwarta książka

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 21 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Podczas modlitwy będziemy prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Msza św. o godz: 19.00 w kościele parafialnym. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Porębie.

4. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Dziś składka do puszki na cele kościelne. Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

6. W piątek zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Ojca Charbela wraz z namaszczeniem olejami o godz:18.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz: 21.00.

7. W najbliższą sobotę 27 kwietnia od godz: 9:00 odwiedzę swoich chorych z Komunia Świętą.