top of page
otwarta książka

Ogłoszenia Duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

 

2.  W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta o godz. 18.00 – serdecznie zapraszam!

 

3. Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Jest ku tego dobra okazja, gdyż z sakramentu pokuty w naszym kościele można będzie skorzystać w najbliższy czwartek. Spowiedź w Porębie od godz: 17.00 do 17.30 i w Długopolu Górnym od godz: 17.30 do 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy świętej w Porębie. 

 

4.   Zapraszam wszystkich parafian, a szczególnie tych którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w nabożeństwach pokutnych na (pół) Ekstremalną Drogę Krzyżową, oraz na dłuższą trasę na którą zapraszają Ojcowie Misjonarze Świętej Rodziny. EDK wyruszy z naszego kościoła parafialnego 31 marca /piątek/ do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej na Górze Iglicznej. Tym, którzy z z różnych powodów nie mogą wyruszyć z nami na Górę Igliczna - zapraszam do towarzyszenia nam w modlitwie przynajmniej do 2 stacji drogi krzyżowej /trasa na Domaszków/.

W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz: 17.30 i Adoracji wieczornej.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 9.00.

 

6. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

 

Ponadto zapraszamy wszystkich, którzy chcą podziękować Panu Bogu za św. Jana Pawła II na Msze św. na godz: 17.00 do Międzylesia i po niej na Marsz Dziękczynny za pontyfikat naszego papieża.

 

7. Tydzień temu odbyła w 3 niedzielę miesiąca odbyła się zbiórka do puszki na cele kościelne.  Zebraliśmy w Porębie 481zł i w Długopolu Górnym 1226 zł. Za wszystkie ofiary złożone na ten cel składam serdeczne Bóg Zapłać.

bottom of page