otwarta książka

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.

2. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.

3. W najbliższą środę i czwartek zapraszam Wspólnoty Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej z Długopola Górnego i Poręby na Mszę św. o godz: 18.00 wraz kapliczkami.

4. W najbliższy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz: 21.00.

5. Za tydzień mamy 3 niedziele miesiąca - składka na cele kościelne.

6. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 15 lipca – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu i drugi „Ojciec Zakonu” z racji stworzenia pierwszych konstytucji dla swojego zakonu – wykładni reguły Ojca Założyciela.

Kontakt:

Renesansowy kościół Świętych Piotra i Pawła powstał w 1595 r. w miejscu drewnianego z 1384 r. przebudowany w XVIII i XIX wieku. Odznacza się smukłym dachem i dwuprześwitowym hełmem barokowym na smukłej też wieży z 1693 r., dołem kwadratowej, powyżej kalenicy oktogonalnej. Zachowały się renesansowe drzwi (1587 r.) z prezbiterium do zakrystii.

GSM: +48 694 178 717

e-mail: parafiadlugopolegorne@gmail.com