otwarta książka

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W czwartek zapraszam na Mszę św. o godz: 18.00 Wspólnotę MB Trzykroć Przedziwnej z Poręby, a w piątek wspólnotę MB Trzykroć Przedziwnej z Długopola Górnego.

1. Za tydzień składka do puszki na cele kościelne.

1. W piątek zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu od godz: 18.30 do godz: 21.00.